USD në MYR - Shtetet e Bashkuara Dollar në Ringgit Malajzisë konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Ringgit Malajzisë. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 19.08.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Ringgit Malajzisë ose Ringgit Malajzisë për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Ringgit Malajzisë kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 19.08.2022 09:54
1 USD ($)
=
4,47630 MYR (RM)
1 USD = 4,476305 MYR
0,223399 USD = 1 MYR

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Ringgit Malajzisë?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Ringgit Malajzisë = 4,48

Konvertimi USD në Ringgit Malajzisë

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Ringgit Malajzisë me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYMYR
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.172280.765160.007250.22187
GBPinf0.8530410.652720.006180.18926
CADinf1.306911.5320610.009470.28996
JPYinf138.01589161.79293105.60485130.62148
MYRinf4.507165.283643.448720.032661

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Ringgit Malajzisë (MYR)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to MYR kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Ringgit Malajzisë është monedha në Malaysia. Simbol për USD është $. Simbol për MYR është RM. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në August 19, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Ringgit Malajzisë është përditësuar të fundit në August 19, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. MYR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Ringgit Malajzisë = 4,48.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.