Friday 14 June 2024

USD në NOK - Shtetet e Bashkuara Dollar në Krone norvegjeze konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Krone norvegjeze. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 14.06.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Krone norvegjeze ose Krone norvegjeze për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Krone norvegjeze kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Krone norvegjeze?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

10,67 Krone norvegjeze

1 USD = 10,67 NOK

1 NOK = 0,0937 USD

Shtetet e Bashkuara DollarKrone norvegjeze conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 13 qershor 2024 në 6:40:13 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Krone norvegjeze = 10,67

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Krone norvegjeze

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Krone norvegjeze me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Krone norvegjeze (NOK) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to NOK (Krone norvegjeze) ✅ USD to NOK Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Krone norvegjeze (NOK) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Krone norvegjeze ( NOK )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Krone norvegjeze në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në NOK Ndryshimet Ndryshimet %
Juni 13, 2024 e enjte 1 USD = 10.61751465 NOK - -
Juni 12, 2024 e mërkurë 1 USD = 10.49857744 NOK -0.11893721 NOK -1.12019821 %
Juni 11, 2024 e marte 1 USD = 10.72144611 NOK +0.22286867 NOK +2.12284633 %
Juni 10, 2024 e hënë 1 USD = 10.70388765 NOK -0.01755846 NOK -0.16376948 %
Juni 9, 2024 të dielën 1 USD = 10.71306136 NOK +0.00917371 NOK +0.08570449 %
Juni 8, 2024 e shtune 1 USD = 10.71306136 NOK - -
Juni 7, 2024 e premte 1 USD = 10.66928420 NOK -0.04377717 NOK -0.40863358 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYNOK
USD11.07551.27600.72730.00640.0938
EUR0.929811.18640.67630.00590.0872
GBP0.78370.842910.57000.00500.0735
CAD1.37491.47871.754310.00880.1290
JPY157.0120168.8737200.3458114.2018114.7320
NOK10.657911.463113.59947.75200.06791

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Krone norvegjeze (NOK)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to NOK kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Krone norvegjeze është monedha në Norvegji. Simbol për USD është $. Simbol për NOK është kr. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juni 14, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Krone norvegjeze është përditësuar të fundit në Juni 14, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. NOK faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Krone norvegjeze = 10,67.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.