USD në XOF - Shtetet e Bashkuara Dollar në CFA Franc BCEAO konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga CFA Franc BCEAO. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 27.09.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në CFA Franc BCEAO ose CFA Franc BCEAO për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to CFA Franc BCEAO kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 27.09.2022 16:58
1 USD ($)
=
681,64390 XOF (F)
1 USD = 681,643900 XOF
0,001467 USD = 1 XOF

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në CFA Franc BCEAO?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në CFA Franc BCEAO = 681,64

Konvertimi USD në CFA Franc BCEAO

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar CFA Franc BCEAO me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYXOF
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.116210.756940.007180.00153
GBPinf0.8958910.678130.006430.00137
CADinf1.321111.4746410.009490.00202
JPYinf139.23092155.41102105.3893310.21309
XOFinf653.38119729.31096494.569774.692791

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me CFA Franc BCEAO (XOF)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to XOF kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. CFA Franc BCEAO është monedha në Benin, Burkina Faso, Guinea-Bissau, Bregu i Fildishtë, mali, Niger, Senegal, Togo. Simbol për USD është $. Simbol për XOF është F. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në September 28, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për CFA Franc BCEAO është përditësuar të fundit në September 28, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. XOF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në CFA Franc BCEAO = 681,64.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.