USD në ZAR - Shtetet e Bashkuara Dollar në Rand i Afrikës së Jugut konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Rand i Afrikës së Jugut. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 19.08.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Rand i Afrikës së Jugut ose Rand i Afrikës së Jugut për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Rand i Afrikës së Jugut kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 19.08.2022 13:51
1 USD ($)
=
17,00665 ZAR (R)
1 USD = 17,006650 ZAR
0,058801 USD = 1 ZAR

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Rand i Afrikës së Jugut?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Rand i Afrikës së Jugut = 17,01

Konvertimi USD në Rand i Afrikës së Jugut

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Rand i Afrikës së Jugut me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYZAR
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.172280.765160.007250.05831
GBPinf0.8530410.652720.006180.04974
CADinf1.306911.5320610.009470.07621
JPYinf138.01589161.79293105.6048518.04767
ZARinf17.1497920.1043113.122410.124261

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Rand i Afrikës së Jugut (ZAR)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to ZAR kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Rand i Afrikës së Jugut është monedha në Afrika e Jugut. Simbol për USD është $. Simbol për ZAR është R. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në August 19, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Rand i Afrikës së Jugut është përditësuar të fundit në August 19, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. ZAR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Rand i Afrikës së Jugut = 17,01.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.