USD në SBD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Solomon Islands Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Solomon Islands Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 22.01.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Solomon Islands Dollar ose Solomon Islands Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Solomon Islands Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 22.01.2022 22:14
1 USD ($)
=
8,06779 SBD ($)
1 USD = 8,067788 SBD
0,123950 USD = 1 SBD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Solomon Islands Dollar?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Solomon Islands Dollar = 8,07

Konvertimi USD në Solomon Islands Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Solomon Islands Dollar me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYSBD
USD11.134471.355500.794910.008800.12395
EUR0.8814711.194830.700680.007750.10926
GBP0.737740.8369410.586430.006490.09144
CAD1.258011.427181.7052310.011070.15593
JPY113.66850128.95408154.0776990.35616114.08910
SBD8.067839.1527610.935956.413200.070981

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Solomon Islands Dollar (SBD)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to SBD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Solomon Islands Dollar është monedha në Ishujt Solomon. Simbol për USD është $. Simbol për SBD është $. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Januar 23, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Solomon Islands Dollar është përditësuar të fundit në Januar 23, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. SBD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Solomon Islands Dollar = 8,07.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.